Lajme Shqip Tuesday, 22 October 2013 09:12

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe kryeministri Edi Rama nesër do ta vizitojnë Kosovën.

 

Vizita do të zhvillohet ditën kur do të inaugurohet terminali i ri në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Erdogan do të vizitojë edhe Prizrenin, ku do të shoqërohet nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri turk do të udhëtojë së bashku me bashkëshorten, e cila do të ketë një agjendë të veçantë që do të përqendrohet në vizita në institucione të ndryshme shoqërore dhe kulturore.