Lajme Shqip Friday, 23 August 2013 19:15

Prizren – Kryeministri i zgjedhur shqiptar, Edi Rama, ka vizituar festivalin ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër “Dokufest” në Prizren.
Rama ka postuar në rrjetin social Twitter, një fotografi ku shihet duke pirë kafe me drejtorin artistic të festivalit, Veton Nurkollarit dhe me ministren e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku.
Rama ka shkruar në “Twitter” se “Dokufest” është një “leksion që duhet marrë shembull”.
Këtë moment, e ka komentuar edhe ministrja Vlora Çitaku, e cila ka shkruar në “Twitter” përbri fotografisë me Ramën : “ Në Dokufestin në Prizren me një mik të ngushtë që s’ka nevojë për prezantim: ) “. /LajmeShqip/