Lajme Shqip Saturday, 09 November 2013 00:59

Tiranë – Kryeministri Edi Rama ka takuar sot delegacionin e Ministrisë së Integrimit të Kosovës. Pas takimit, Rama bën me dije se takimi u zhvillua në vigjilje të mbledhjes së dy qeverive që do të zhvillohet në Prizren në muajin nëntor. Këtë lajmërim, kryeministri i vendit e bëri nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, raporton shekulli. 

Fokus i bisedimeve ka qenë axhenda e mbledhjes së parë të dy qeverive.

“Me Vlora Çitakun dhe delegacionin simpatik të Ministrisë së Integrimit të Kosovës, për të folur për përgatitjet e axhendës të mbledhjes së parë të dy qeverive, që do të mbahet më 16 nëntor në Prizren”,- shkruan Rama në “Facebook”.