Lajme Shqip Tuesday, 22 October 2013 15:12

Një 20-vjeçare, ka aksidentuar  sot tre te mitur ne Elbasan.nga një aksident automobilistik, ndërsa në pranga si autore është vënë një 20-vjeçare. Policia e Elbasanit bëri me dije se Irena Xhina aksidentoi mbrëmjen e kaluar tek Ura e Zaranikës me automjetin e saj, mjetin Peuget me targa AA890D të miturit me iniciale Xh.L, E.SH dhe Xh.L 13,14 e 15 vjeç dhe nuk ka ndaluar për ndihmë, por është larguar nga vendngjarja. Irena Xhina është vetëdorëzuar më pas dhe deklaroi se largimin nga vendngjarja e bëri në kushtet e një gjendje të rëndë psikologjike të momentit. Policia po bën verifikimet rreth aksidentit në fjalë.