Lajme Shqip Tuesday, 21 January 2014 11:35

Sot do të shënohet 8-vjetori i vdekjes së Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.Në organizim të LDK-së në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë në orën 12.00, do të mbahet një akademi përkujtimore kushtuar Ibrahim Rugovës, ku do të flasë kryetari i LDK-së Isa Mustafa, bën të ditur QIK-u.

Në orët e paradites kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe anëtarët e Kryesisë qendrore do të bëjnë homazhe te varri i Presidentit Rugova, si dhe do të vizitojnë familjen Rugova në Velani. Homazhe do të bëjnë edhe anëtarët e Kryesisë së degës së tretë të LDK-së.