Lajme Shqip Thursday, 17 March 2011 07:50

Tiranë – Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit shqiptar të publikuara, sot, enjte, 17 shkurt 2011:

 

 

“Gazeta Shqiptare”

 

MYSLIMANËT: POLITIKANËT VODHËN

 

Kreu i Shkodrës: Tregoj deputetët që morën pronat tona.

 

Tituj të tjerë të kësaj gazete:

 

Romët, qeveria ka marrë 5 mln euro

Meidani dhe Moisiu: Pro ndryshimit të KQZ. Arvizu: Kodi s’ndryshon

 

 

Gazeta “Mapo”

 

PS VË KUSHT KQZ-në PËR ZGJEDHJET, SHBA E OSBE: ËSHTË VONË

 

Fatmir Xhafaj: PS nuk duhet të hyjë në zgjedhje me këtë KQZ.

 

Tituj të tjerë të kësaj gazete:

 

Nafta Virxhin, Prokuroria “gjueti” pasurive të katër biznesmenëve Mashtrimi 14 milionë euro, Indrit Aliu dënohet me 15 vjet burg

 

 

Gazeta “Panorama”

 

NGA 1992 DERI NË 2006, QEVERIA FAL 380 MILIONË USD DRITA TË PAPAGUARA

 

Familjet që përfitojnë nga amnistia/ Qeveria do të falë faturat e papaguara të energjisë për 14 vite. Të gjithë ata që nuk kanë paguar dritat nga vitit 1992 deri në 2006, nuk do të jenë më debitorë të qeverisë. Në total fatura financiare që amnistohet arrin në 380 milionë dollarë.

 

Tituj të tjerë të kësaj gazete:

 

PD firmos me 22 parti koalicionin “Aleanca për qytetarin”, LSI merr dhjetë bashki PD pranon komisionin hetimor për Topallin

 

 

Gazeta “Shekulli”

 

ORTAKU I DIVEROLIT, RRËFIM NGA BURGU: Ç’NDODHI NË SHQIPËRI

 

Tituj të tjerë të kësaj gazete:

 

Falja e faturave të energjisë, ja cilët mund të përfitojnë ERE: Po na vidhet 18 %.

I kthejnë në kufi sepse në pasaportë shkruhej: “Vendlindja Çamëri”

 

 

Gazeta “Rilindja Demokratike”

 

QEVERIA FAL 380 MILION USD FATURA TË ENERGJISË

 

 

Gazeta “Integrimi”

 

AMBASADORI ARVIZU: ATA QË DUAN TË PRISHIN ZGJEDHJET DO MARRIN PËRGJIGJEN NGA QYTETARËT

 

 

Gazeta “Zëri i Popullit”

 

MILIONAT E KONTRABANDËS NË LLOGARINË E FAMILJES BERISHA.