Lajme Shqip Tuesday, 17 June 2014 12:36

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka e ka quajtur “propagandë” aksionin e policisë në fshatin e Lazaratit, megjithëse deri në këto çaste aksioni po has në rezistencën e armatosur të grupeve të trafikantëve.

Ai ka zgjedhur rrjetin social, “Facebook”, duke iu referuar aksionit të jashtëzakonshëm të policisë kundër trafikantëve të drogës në Lazarat, si “maska të filmave të Kinostudios”. 

“Të dashur miq, dje në Lazarat propagandë, maska pranë ministrit e skenarë, si në filmat e Kinostudios, ku sulmoheshin ‘armiqtë e klasës’ dhe ata që s’e duan. EP”, ka shkruar Paloka sot paradite në Facebook.