Lajme Shqip Sunday, 20 October 2013 18:02

Një oficer i SHISH është vënë në pranga duke transportuar 200 kg hashash. Punonjësi i SHISH, Eugen Muçaj, u arrestua pranë fshatit Papër në Elbasan, ndërsa udhëtonte së bashku me dy persona të tjerë.Mësohet se agjenti i SHISH mbahej nën vëzhgim dhe forcat e Antidrogës në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit, ishin informuar për lëvizjen e fundit që do të bënte ai.Policia e Elbasanit është treguar e rezervuar në informacionet për mediat dhe për shkak të funksionit të Eugen Muçajt dhe nuk dihet se cili ishte denstinacioni i lëndës narkotike.Po hetohet edhe për persona të tjerë të përfshirë në këtë rrjet trafiku. Ndërkohë po sot në portin e Durrësit u arrestua një person, ndërsa po tentonte të trafikonte drejt Italisë një sasi prej 10 kg hashash.