Lajme Shqip Thursday, 13 August 2015 15:02

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë të thirrur për media së bashku me ministrin e zhvillimit ekonomik, Blerand Stavileci, kanë folur në lidhje me zhvillimin ekonomik dhe projektet që po përfundohen nga qeveria e Kosovës.

Ndër të tjera, kryeministri ka folur edhe rreth Asociacionit e Komunave Serbe, për të cilin ka deklaruar se assesi nuk do të ketë kompetenca ekzekutive, transmeton Klan Kosova.