Lajme Shqip Saturday, 04 May 2013 11:21

Tiranë – Kreu i LSI-së Ilir Meta prezantoi Ardit Çelën si kandidatin për deputet të LSI-së në zonën e Kombinatit. 

Meta rikujtoi propozimin e bërë para pak ditësh që i bëri krerëve të dy partive të mëdha në vend PD, Sali Berisha dhe PS Edi Rama për miratimin e 3 ligjeve duke theksuar se shpreson që Berisha të mbajë fjalën, transmeton BW. 

Gjatë fjalës së tij, Berisha kritikoi deklarata e kryeministrin Berisha për rritje ekonomike. Meta tha se “Shkëlqimi i ekonomisë ekziston vetëm në fjalimet e kryeministrit”.