Lajme Shqip Thursday, 12 December 2013 12:37

Tiranë- Derisa demokratët do të festojnë sonte 23 vjetorin e themelimit të PD-së në Pallatin e Kongreseve, ata kanë ftuar edhe krerë të partive tjera, përfshirë edhe partitë e majta.

Burimet pranë PD-së, kanë thënë për mediat shqiptare se ftesa i është dërguar edhe kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuventit, Ilir Meta.

Megjithëkëtë, raportohet se Rama nuk do të jetë i pranishëm për shkak të axhendës së tij jashtë vendit.

Ndërkaq Meta, i kontaktuar nga GSH, ka konfirmuar se ai do të marrë pjesë në festën e PD-së.

“Patjetër do të shkoj. Gjithnjë kam marrë pjesë në aktivitete të tilla që përkujtojnë ngjarjet e Dhjetorit 90, aq më tepër që prezencën time në aktivitete të tilla ma imponon edhe detyra si kryetar i Kuventit”, ka thënë Meta.