Lajme Shqip Friday, 22 July 2011 11:45

Tiranë – Sot sërish ballë për ballë Ilir Meta e Dritan Prifti, dikur miq dhe bashkëpartiakë, e sot njëri akuzues e tjetri i akuzuar.

Në Gjykatën e Lartë të Tiranës, po mbahet seanca e radhës gjyqësore në ngarkim të ish-zv/kryeministrit e ministrit të Ekonomisë, Ilir Meta, i cili, sipas Prokurorisë, akuzohet për korrupsion aktiv.

Video-përgjimi do të jetë tema e sotme, për të cilën do të dëshmojë Dritan Prifti. Gjykata e Lartë kishte vendosur që të kryhet një ekspertizë e re për videopërgjimin duke rrëzuar ekspertizën e mëparshme. Ekspertiza e videopërgjimit konsiderohet nga prokuroria si prova themelore e saj. (LajmeShqip.com)