Lajme Shqip Thursday, 19 June 2014 16:15

Në 5-ditë të operacionit të policisë shqiptare në Lazarat janë asgjësuar më shumë se 80 mijë rrënjë bimë të ndryshme narkotike si dhe rreth 13 ton kanabis-sativa.

Ndërkohë janë arrestuar 13 persona që dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të policisë. Zhvillimet në Lazarat kanë shkaktuar debate të ashpëra mes pozitës dhe opozitës në Kuvendin e Shqipërisë që kanë rezultuar më përjashtimin për 10-ditë nga seancat të deputetit, Sali Berisha.