Lajme Shqip Saturday, 27 July 2013 12:40

Beograd- Drejtori i Policisë së Serbisë, Milorad Veljoviq sot dhe nesër viziton nëpunësit policorë në zonën tokësore të sigurisë në kufirin Serbi – Kosovë, njoftojnë mediat serbe. Sipas këtyre mediave, Veloviq do të njihet me gjendjen e sigurisë në këto rajon. Sot ai qëndron në rajonet Bujanoc e Preshevë dhe do të vizitojë bazat Ristovc, Kozjak e Borovc, njësinë policore në Miratoc si dhe Konçulin.

Të dielën, nesër Veloviq do të qëndrojë në stacionin policor të Rudnicës në Kopaonik, në vendkalimin kufitar Jarinje si dhe repartin policore në Ribariq.