Lajme Shqip Monday, 20 May 2013 11:43

Westervelle do të jetë në Prishtinë ku do të takojë Thaçin e Hoxhajn pas përfundimit të vizitës së tij në Beograd.

Ai aktualisht është duke qëndruar në Beograd ku po takon kryeministrin serb Ivica Daçic si dhe presidentin Tomislav Nikoliq. 

Të dielën ai takoi zv/kryeministrin serb Aleksander Vuçic. 

 “Dakordimi për të zbatuar Marrëveshjen e Brukselit është kushti kryesor për përparimin e mëtejshëm të Serbisë në rrugën evropiane”, ka thënë Westervelle pas këtij takimi.