Lajme Shqip Thursday, 10 September 2015 12:09

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka filluar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani.

Ajo është pritur në Tiranë me nderime të larta shtetërore. Ndërsa, pas pak pritet të fillojë takimi midis dy delegacioneve, dhe më pas konferenca e përbashkët për shtyp.

Jahjaga pritet të takohet edhe me kryeministrin, Edi Rama dhe kryeparlamentarin, Ilir Meta.