Lajme Shqip Tuesday, 19 March 2013 19:38

Prishtinë – Zëvendëskryeministri i Parë, Behgjet Pacolli ka braktisur mbledhjen e Këshillit për Integrime Europiane, i indinjuar me vendin jo-dinjitoz që kishte rezervuar për të organizatorja dhe udhëheqësja e këtij trupi, Presidentja e vendit Atifete Jahjaga.

Gazeta Express raporton se për njeriun e dytë të Qeverisë ishte lënë një karrige mbas kreut të LDK’së, Isa Mustafës dhe atij të AAK’së, Ramush Haradinajt.

Ai është shfaqur nervoz dhe ka dalë nga salla.

Këshilltari i Pacollit, Jetlir Zymberaj ka thënë për Express se ky ka qenë vendim i Zëvendëskryeministrit, pa dashur të lëshohet në komente tjera.(LajmeShqip.com)