Lajme Shqip Tuesday, 08 October 2013 16:56

Një autobus i linjës Tirana e re ka aksidentuar dy të mitur, 12 dhe 13 vjeç, rreh orës 16.30 minuta, tek Kolonat në sheshin Nëna Terezë në kryeqytet. Ata janë dërguar për intervenim mjekësor, pasi autobusi i kishte tërhequr zvarrë.

 

Nga vendi i ngjarjes gazetari i A1 Report, ka raportuar se, shoferi i autobusit, ka rezultuar në gjendje të dehur, pasi ka rezultuar pozitiv në testin e alkoolit. Ndërsa në anën tjetër, shoferi ka mohuar të ketë qenë nën ndikimin alkoolit. Ai është shoqëruar për në polici, për hetimet e mëtutjeshme. (LajmeShqip)