Lajme Shqip Wednesday, 25 June 2014 13:15

Një kërcënim ka marrë deputeti i Partisë Socialiste, Sadri Abazi nga një i burgosur ditën e diel, i cili e ka kryer telefonatën nga kabina e Burgut 302, në rrugën “Mine Peza” në Tiranë. Personi mendohet se është i dyshuari për vrasjen e dy vëllezërve në Laç, Altin Piroli. 

Ngjarja është konfirmuar nga tri institucione, nga Policia e Tiranës, Prokuroria, si dhe nga Burgu 302, ku janë kryer verifikimet për identifikimin e autorit të telefonatës kërcënuese.

Kërcënimi ka ndodhur paraditen e së dielës, dhe është denoncuar menjëherë në Komisariatin nr.3 të kryeqytetit. Denoncimi është bërë nga deputeti Abazi, i cili bëri padi në polici për telefonatën nga Burgu 302 në Tiranë.

Ndërkohë  grupi hetimor ka nisur procedimin penal me akuzën “përdorim me keqdashje të thirrjeve telefonike”. Ndërsa vetë deputeti Abazi nuk ka pranuar të komentojë ngjarjen, madje edhe e ka mohuar atë, me pretendimin se nuk ka bërë asnjë kallëzim të kësaj natyre.