Lajme Shqip Tuesday, 01 October 2013 15:59

Prishtinë- Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, po bëhet gati që të ulet në karrigen e kryeministrit të vendit. Ai tha se po punon që ta rrëzoj kryeministrin Hashim Thaçi nga posti kryeministrit, transmeton KTV.

Haradinaj theksoi se në terren po shihet se AAK-ja ka gjasa reale, dhe do të fitojë shumë komuna. Por nëse AAK-ja nuk arrin t’i realizojë parashikimet e saj, Haradinaj nuk e ka mohuar mundësinë e një koalicioni me PDK. “Të mohojmë mundësinë për një koalicion me PDK është një parashikim shumë i hershëm, por ne po punojmë megjithatë ta mundim Thaçin dhe PDK-në” ka thënë Haradinaj. Ai këto komente i bëri pas homazheve që ka bërë me bashkëpunëtorët e tij te shtatorja e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.