Lajme Shqip Sunday, 30 September 2012 15:20

Tiranë – Zv.Kryeministri dhe Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Edmond Haxhinasto ka marrë pjesë sot në çeljen e një shkolle në gjuhën shqipe në Volos të Greqisë.

Në fjalën e tij, Haxhinasto tha se hapja e kësaj shkolle është një ngjarje e rëndësishme për emigrantët shqiptarë që jetojnë në këtë zonë.

Ai e cilësoi shërbimin ndaj emigrantëve shqiptarë, të cilët në greqi janë të shumtë, si një detyrim madhor.

Zv.Kryeministri falenderoi kryebashkiakun e Volosit, Panos Skotiniotis për kontributin e tij personal në hapjen e shkollës shqipe.(LajmeShqip.com)