Lajme Shqip Friday, 31 July 2015 13:21

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që ditën e hënë, në orën 10, të votohen ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale.

Këtë vendim e kanë përkrahur PDK, LDK dhe partitë minoritare, ndërsa, e kanë kundërshtuar Vetëvendosje, AAK dhe NISMA.