Lajme Shqip Wednesday, 12 August 2015 11:22

Një person është arrestuar në rrugën “Ali Ibra”, në Gjakovë, pasi i njëjti kishte lajmëruar vëllai e tij se është rrëmbyer dhe janë duke ia kërkuar 50 mijë euro.

.“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom pasi që i njëjti ka dalë nga shtëpia dhe përmes telefonit ka kontaktuar me vëllain e tij duke deklaruar se i njëjti është rrëmbyer dhe për t’u kthyer në shtëpi ka kërkuar një shumë parash prej 50000€. Me vendim të prokurorit i njëjti pas intervistimit është ndaluar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.