Lajme Shqip Tuesday, 12 April 2011 09:53

Fier – Një shpërthim eksplozivi ka tronditur mëngjesin e sotëm banorët e lagjes “Afrim” në qytetin e Fierit. Persona ende të paidentifikuar kishin vendosur një sasi eksplozivi (dinamit) në banesën (vilë) të qytetarit A.P, emigrant ne Greq.

Sipas burimeve zyrtare të policisë, mësohet se nuk ka të lënduar, por vetëm dëmtime materiale. Grupi

hetimor ndodhet në vëndngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ketij akti dhe identifikimin dhe kapjen e autorëve.