Lajme Shqip Monday, 28 October 2013 15:40

Shkarkohen nga detyra 19 shefa sektorësh, seksionesh dhe oficerë policie në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Elbasan. Lajmi është bërë i ditur nga burime pranë Ministrisë së Brendshme, sipas të cilave shkarkimet u bënë pasi emërimet e tyre janë bërë jashtë kritereve të Ligjit për Policinë e Shtetit, transmeton Shqiptarja. Burime nga uniformat blu kanë bërë të ditur se i shkarkuar është edhe shefi i Komisariatit të Policisë së Librazhdit, Agim Harizaj. Ndërkaq ditën e sotme është prezantuar edhe shefi i ri i këtij komisariati, Gramoz Dafku.

Nga burime të policisë është bërë e ditur se të shkarkuar janë edhe Erjon Ismaili, shef i Antidrogës, shefi i sektorit të Rendit në Drejtorinë e Policisë, Dhimitër Gjika, shefi i Policimit në komunitet, Ndriçim Matraxhiu, shefi i sektorit të Antikorrupsionit, Fitim Musaj, shefi i Sektorit të qarkullimit rrugor, Avdi Alucaj.

I shkarkuar është edhe shefi i Seksionit të rendit në Komisariatin e Policisë Elbasan, Reshit Moli. I shkarkuar është edhe specialisti i Sallës operative në Drejtorinë e Policisë Elbasan, Et’hem Kripshi. Ndërkaq nuk dihen emrat e të shkarkuarve të tjerë. Burime nga policisë, pritet të lirohet nga detyra edhe shefi i Komisariati Peqin Flamur Molla dhe ai i Gramshit, Sokol Noka. Ndërkaq, që nuk janë bërë të ditur emrat e atyre që do të zëvendësojnë  ata.