Lajme Shqip Monday, 23 June 2014 14:00

Shefi i Eulex-it, Bernd Borchardt dhe Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff kanë qëndruar sot në mëngjes për rreth një orë në Qeverinë e Kosovës. Nga kabineti i kreut të qeverisë kanë konfirmuar takimin e tyre me kryeministrin në detyrë Hashim Thaçi, duke mos dhënë më shumë detaje.

Derisa për temat e këtij takimi kanë thënë se do të deklarohen, më vonë gjatë ditës.

Vizitat e Cliffit dhe Borchardit në Qeverinë kosovare vijnë një ditë pas trazirave në Mitrovicë. /Klan Kosova/