Lajme Shqip Friday, 25 January 2013 14:37

Bruksel – Burime brenda Shërbimit të Aksionit të Jashtëm Evropian, nuk e kanë konfirmuar mbajtjen e takimit ndërmjet presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliq, më 6 shkurt në Bruksel, por kanë theksuar se po punojnë që takimi të mbahet gjatë javës që fillon më 4 shkurt.

 

Mëtutje, siç raporton korrespondenti i Radios Evropa e Lirë në Bruksel, takimi Jahjaga – Nikolliq, do të shihej si hap i mëtejshëm kah procesi i normalizimit ndërmjet Prishtinës e Beogradit, dhe do të pasohej nga dialogu i rregullt politik ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, në gjysmën e dytë të shkurtit.(REL/LajmeShqip.com)