Lajme Shqip Sunday, 20 October 2013 12:04

Durrës-Policia kufitare e portit të Durrësit bëri të mundur sot zbulimin dhe sekuestrimin e 10 kilogramëve lëndë narkotike të llojit kanabis sativa, të cilat kishin si destinacion Italinë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se lënda narkotike u gjet e fshehur në makinën me targa AA 242 F. Mjeti në fjalë drejtohej nga 21-vjeçari nga Bulqiza, Ildi Xheka, i cili u ndalua nga policia nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës./BW/