Lajme Shqip Friday, 24 February 2012 14:22

Tiranë- Kryeministria, me anë të një njoftimi, pohon se Berisha ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me nëntetar Aleksander Peci, i cili ndodhet për një trajtim më të specializuar në spitalin ushtarak amerikan në Landstuhl, në Gjermani.

“Kryeministri Berisha i shprehu Aleksandrit urimin e tij më të përzemërt, të qeverisë shqiptare dhe mbarë shqiptarëve, për shërim të shpejtë e të plotë dhe kthimin shëndosh e mirë në familje dhe në atdhe.

Kryeministri shprehu mirënjohjen e thellë dhe krenarinë e tij, të qeverisë dhe mbarë qytetarëve shqiptarë për misionin fisnik të paqeruajtjes që Aleksandri dhe të gjithë oficerët, nënoficerët dhe ushtarët e tjerë kryejnë në Afganistan, në kuadrin e Aleancës së Atlantikut të Veriut, me burrëri, profesionalizëm dhe dinjitet të veçantë.

Nëntetari Aleksandër Peci u plagos 4 ditë më parë gjatë një sulmi në Kandahar të Afganistanit ku mbeti i vrarë edhe Kapiteni Feti Vogli”, thuhet në njoftim.