Lajme Shqip Friday, 21 February 2014 14:11

Për ish-kryministrin Berishaprotesta e djeshme është fillimi i betejës së opozitës. Deputeti demokrat ka paralajmëruar të tjera protesta, greva e demostrata me të gjitha mjetet demokratike, sipas tij për rivendosjen e dinjitetit.

“Shqiperia sot nuk eshte me ajo qe ishte dje! Nje popull i tere imashtruar po ngrihet si vigan drejt zenitit te dinjitetit njerezor dhe te vertetave! Te dashur miq, mengjesin e 20 shkurtit ne u gdhime si qytetaret me temashtruar te Europes. Por ata qe mbushen dje rruget dhe sheshet e Tiranes sikurre me pare per dinjitetin e tyre bene qe sot te jemi ne kembe te vendosur me shume se kurre kunder mashtrimit dhe per punesim, rritje te rrogave e te pensioneve, legalizim dhe shendetesi falas, ulje te cmimeve dhe te taksave kunder tritolit e trafiqeve, te bandave dhe te qeverise, kunder vrasjeve e grabitjeve.” shkruan Berisha në Facebook.