Lajme Shqip Monday, 16 June 2014 13:42

Kështu shkruan në Facebook ish kryeministri Berisha:

 

Agresiviteti brutal ndaj Adi Krastes deshmi e dizekuilibrit psiqik te Edi Rames

Te dashur miq, mediat e shkruara informojne se ne nje darke qe shtroi ministrja Kumbaro mbremjen e dates 14/5/2014 per ditelindjen e violinistit te njohur Tedi Papavrami, Edi Rama, i cili se bashku me zonjen e tij shkoi me vonese, sapo ka hyre ka shperthyer me nje ulerime te pakontrolluar kunder Adi Krastes, i ftuar dhe ai se bashku me bashkeshorten ne kete darke.

Te pranishmit pohojne se ne kete darke Rama, duke hungerire me sa fuqi kishte, i eshte drejtuar Krastes: “po ti tradhetar cfare do ketu?” (Ai ka quajtur tradhti nje koment te Krastes per mafien e mediave te denoncuar nga une ne Parlament). Me pas, Rama, jashte çdo kontrolli, ka vazhduar te shaje me fjalet me te pista e sharjet me te ndyra gazetarin e njohur duke shokuar te gjithe te pranishmit. Ne te vertete Krasta fillimisht eshte permbajtur por pastaj i eshte pergjigjur Rames, thuhet me te njejtin fjalor.

Une per ceshtje etike nuk do te rendis ne kete status listen e ketyre fjaleve dhe sharjeve. Per shkak te nderhyrjeve te tyre per te qetesuar situaten Rama nuk ka kursyer sharjet me te ulta per ministren Kumbaro dhe zonjen e ministrit Veliaj. Kjo ndodhi ne prani te burrave te tyre, te cilet u tromaksen nga sharjet e Rames, padi nuk kishin menduar kurre se ndokush mund te etiketonte ne ate menyre bashkeshortet e tyre. Por megjithekete ata heshten duke trishtuar zonjat e tyre, te cilat e kuptuan se ishin martuar jo me burra por me dy cungje apo dy eunuk oborri.

Te pranishmit ne darke i pohojne te gjitha keto. Por ata jane ndare vetem sa u perket gjuajtjes me thika, pirunj dhe pjata. Disa pohojne se kunder njeri- tjetrit Rama dhe Krasta gjuajten thika, pirunj, pjata. Madje thone se ishte Krasta qe gjuajti i pari. Kurse te pranishem te tjere nuk pohojne se palet kane gjuajtur njeri-tjetrin me thika dhe pirunj. Pothuajse te gjitha keto pohohen ne lajmet e Agon Channel. Por ky televizion ne lajmet e tij thekson se nuk ka patur gjuajtje me mjete te forta apo perleshje fizike ne darke. Ketij i thone kryeminister!!!!!!!!! Gjykojeni vete!! sb