Lajme Shqip Saturday, 08 August 2015 18:49

Bashkëluftëtari i Rrustem Mustafës e Zahir Pajazitit, Avni Ajeti e ka pyetur Komandantin e tij se si është e mundshme që prej pasluftës të bëjë pasuri prej pesë milionë eurosh.

Reagimi i Ajetit ka ardhur pasi Rrustem Mustafa tha se Gjykata Speciale më shumë do të merret me krime e pasluftës se sa me ato të luftës.

Sidoqoftë, Avni Ajeti ka thënë se po vjen koha kur do të dihet se kush ishte liridashës e kush plaçkash, shkruan Gazeta Express.

Lexojeni të plotë reagimin e Avni Ajetit

Më ra ne sy mendimi i Rrust Mustafes ,

Ose komndantucit remucit .

Paska pas dhan se specjalja do t merret me krimin ekonomik të organizuar pas perfundimit të luftes, e që po vazhdon ende .

Aka ma demagogji se qka ka than ky , kujt po mundohesh me i shit dushk per gogla ?

Po shtrohet pyetja me qfar biznesi dhe ne cili vendë mundet me i ba kapitalë njeriu 5miljon perveq punve te fëlliqura që keni ber dhe keni plaqkitur gjithe qka qka keni pasur mundsi .

Fatkeqsia ma e madhe është që uçk mbet në duart e njerzve si puna juaj …..

Por mos harroni se uçk nuk hyri ne luftë me plaqkitë si puna jote zotri komandant se qëllimi ytë ma tash po shifet ashiqare ,sepse plaqkash e markagji para kafes s majacve ke shit dhe ke punuar per braqa kariqat e Beogradit në atë koh ….

Por po vjen koha e po i tregon ,njerzit kush plaqkash e kushē liradashës i popullit

Plaqkash ke qen e plaqkash do t mbetni ju te gjithe që hyt ne lufte per plaqka