Lajme Shqip Friday, 28 September 2012 14:44

Prishtinë (PLOTESUAR 28 SHTATOR, 15:45)- Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi ka konfirmuar arrestimin e Enver Sekiraqes. Ai ka thënë, se Sekiraqa është arrestuar nga Policia e Kosovës në bashkëpunim me EULEX’in. “Po është arrestuar Sekiraqa. Për detaje tjera pyeteni policinë”, ka thënë Ministri Rexhepi. (LajmeShqip.com)

************************************

Prishtinë – Është arrestuar njeriu më i kërkuar në Kosovë. Ai është Enver Sekiraqa, i cili akuzohet edhe për vrasjen e policit të Njësisë së Speciale, Triumf Riza.

Burime të Express brenda policisë kanë treguar se Sekiraqa është arrestuar sot rreth orës 15:30. “Enver Sekiraqa është në duart e policisë”, ka thënë një zyrtar i lartë policor në kusht anonimiteti.

Më herët për Sekiraqën ka pasur njoftime se ndodhet në Republikën e Irlandës, ndërkohë para disa ditësh pati dështuar një aksion i policisë për ta arrestuar atë në Prishtinë. Sekiraqa akuzohet edhe për vepra të tjera penale.

Gjatë ditës është raportuar se policia ka arrestuar po të premten Agron Eminin dhe Shpend Bobajn, dy persona nga klani i Enver Sekiraqës. Këta dy të dyshuar ishin autorët e plagosjes që ndodhi ditë më parë afër kinemasë “ABC” në Prishtinë, ku mbeti i plagosur shtetasi Fisnik Vitija. (LajmeShqip.com)