Lajme Shqip Thursday, 15 August 2013 10:16

Prishtinë – Aktakuzë ka edhe ndaj tre deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Ata janë nga Lëvizja “Vetëvendosje”. Deputetët Rexhep Selimi, Florin Krasniqi dhe Visar Ymeri, akuzohen për veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Këta tre dhe një aktivist i kësaj lëvizjeje, akuzohen se më 28 qershor të vitit 2012, kanë sulmuar kolegun e tyre nga PDK-ja, Bekim Haxhiun, i njohur më shumë si “Kamishi”, duke e lënduar lehtë, shkruan Tribuna.

Ngjarja ka ndodhur në oborrin e Kuvendit të Kosovës, kur deputetët e “Vetëvendosjes” dhe PDK-së janë përleshur ndërmjet vete. Pas ngjarjes, Prokuroria ka nisur hetimet dhe me t’i marrë palët në pyetje edhe ka ngritur aktakuzë. /Reporteri/