Lajme Shqip Thursday, 12 June 2014 13:15

Në saj të një operacioni antidrogë nga Policia e Shtetit, sot është bërë e mundur sekuestrimi i një sasie të madhe heroine, kokaine dhe marijuane. Mësohet se është bërë e mundur arrestimi në pikën Kufitare të Morinës, shoferi i një mjeti, nga Tirana, me 7 kilogramë kokainë.

Ndërkohë, po sot në qytetin e Laçit janë sekuestruar 18 kilogramë heroinë dhe 150 kg hashash. Po gjatë këtij operacioni, në Laç, janë gjetur dhe 9 armë, 3 snajperë dhe disa granata. Siç u përmend dhe më parë, operacioni i antidrogës nga ana e strukturave të Policisë së Shtetit, me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka bashkëpunuar me strukturat policore të Kosovës, duke bërë të mundur dhe arrestimin e tre shtetasve kosovar. Bëhet me dije se në Kosovë u sekuestruan 50 kg heroinë dhe kokainë.

“Është operacion që ka nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm, nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Është arrestuar një shofer, në pikën kufitare të Morinës, e më pas operacioni është shtrirë në zonën e Fushë-Krujës. Operacioni po vijon dhe në Kosovë. Fal zbulimit të trafikut, në Kosovë është bllokuar 50 kg heroinë.”-kështu raporton për News24, gazetari Spartak Koka. Ky operacion, është shtrirë në disa qytete, Tiranë, Laç, duke kaluar kufirin, drejt Kosovës. /BalkanWeb/.