Lajme Shqip Tuesday, 02 October 2012 12:22

TIRANË- Ashtu sic kishte paralajmëruar, Partia Socialiste ka dorëzuar në Prokurori dosjen për abuzimet me reklamat shtetërore.

Selia rozë bën me dije se ka dërguar paraditen e sotme në organin e akuzës dosjen për abuzime ndaj ministrit të Transportit Sokol Olldashi.

Vetëm pak ditë me parë, deputeti socialist ka bërë publike faktet reja duke nënvizuar shpërdormin nga ana e Ministrisë së Transportit, i cili sipas tij ka paguar 500 mijë $ për organin e Partisë Demokratike, RD. 

Në konferencën pë shtyp të mbajtur më 24 shtator, deputeti socialist, Eduard Shalsi, akuzoi ministrin e Transporteve, Sokol Olldashi, se ka shpërdoruar fonde të mëdha për gazetën partiake “RD” pa dhënë asnjë shpjegim për destinacionin e tyre. “Më dramatike është se Rilindja Demokratike ka marrë 500 mijë dollarë nga Ministria e Trabnsporteve, 100 mijë dollarë shkojnë për gazetën 55, dhe 200 mijë dollarë për gazetën Koha Jonë. Dhe nëse nëse do pyesni ku i keni gjetur janë në letrën që Sokol Olldashi i dërgon me 29 maj të këtij viti kolegun tim Erion Brace”,- deklaroi Shalsi. 

Deputeti i PS-së bëri me dije se opozita do nxjerrë fakte të reja në ditët në vijim, ndërkohë që do thirret në interpelancë çdo ministër për të dhënë llogari për këtë abuzim.(LajmeShqip.com)