Lajme Shqip Wednesday, 01 May 2013 12:05

TIRANE – Aleanca Kuqezi ka nisur protesten ne Tirane. Protestuesit jane ndalur ne sheshin para kryeministrise me thirrje e parrulla kunder  kryeministrit Sali Berisha dhe qeverise se tij.

“Nga sot ai nuk eshte me shtetasi Berisha, por i ndjeri Berisha, pasi ia ka vdekur politikisht per te gjithe shqiptaret”- tha Spahiu, ne fjalen e tij para protestuesve.

Sipas tij, ne kete dite Berishes do i behet dhurate ne zyre nje antiplumb. “Me kete ne i kujtojme se nga populli nuk shpeton dot, nga arresti dhe prangat ty nuk te shpeton dot askush”- ka thene ai.

Nje dite me pare, kreu i AK,  Kreshnik Spahiu deklaroi se sot në shesh do të jenë mijëra dhe ata do të jenë gjaku i ri në Shqipëri për të sjellë një qeverisje KuqeZi.

Sipas tij, kjo lëvizje do të pasojë me një valë protestash për të rrëzuar kreun e qeverisë.

“Aleanca Kuqezi i bën thirrje të gjithë shqiptarëve të bëhen pjesë e kësaj proteste në orën 11.00 dhe të gjithë sëbashku të marshojmë drejt bunkerit të mafies shqiptare në emër të të papunëve dhe rinisë shqiptare. 1 Maji nuk mund të jetë më një ditë feste ku populli “argëtohet” si në 23 vitet e fundit nën qeverisjen e demokratëve dhe socialistëve. Por 1 Maji duhet të jetë një ditë proteste ashtu siç ndodh tek të gjithë kombet e tjerë dhe popujt që kërkojnë liri. Aleanca KuqeZi vazhdon në 1 Maj, maratonën e protestave për përmbysjen e shtetasit Berisha dhe partisë së tij nga pushteti”, deklaroi Spahiu. (LajmeShqip.com)