Lajme Shqip Wednesday, 10 October 2012 13:04

Hetimet për kërkim të parave nga Behgjet Pacolli dhe Remzi Ejupi kanë nisur me të venë e ish-shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Dino Asanaj. Ajo është intervistuar të hënën nga policia me urdhër të prokurorëve Paskal Persoons dhe Blerim Isufaj.

Burime nga policia i kanë thënë “Kohës Ditore” se Reçica është pyetur në lidhje me përfshirjen e saj në grupin e Astrit Haraçisë si ndërmjetësues të Dino Asanajt për të ndikuar që hoteli “Grand” të mos u merrej aksionarëve.

“Ajo është intervistuar në Drejtorinë e Krimeve të Rënda nga hetuesit. Ajo është pyetur duke u bazuar në përshkrimin që i ka bërë Remzi Ejupi pranisë së saj në një takim ku është diskutuar për miliona euro”, ka thënë burimi i gazetës.

Intervistimin e saj e ka konfirmuar edhe EULEX-i. (K.D)