Lajme Shqip Monday, 17 August 2015 10:22

Në kampionatin çek ekipi fitues ka dhe një suport të madh sidomos nga tifozë të veçantë në shkallët e stadiumit.

Në përballjen mes Mlada Boleslav dhe Sparta Prague, që u fitua nga këta të fundit me rezultatin 4-2, një tifoze e feston në këtë mënyrë shënimin e golit nga ekipi i saj i zemrës.

Bukuroshja është zhveshur duke i hutuar të gjithë madje edhe vete futbollistët, më tepër ata vendas.

Vajza e ka përsëritur disa herë veprimin e saj edhe në momentin kur njëri prej futbollistëve të Mlada po bëhej gati të ekzekutonte një goditje dënimi, transmeton Telegrafi.

Rezultati në ato momente ishte 3-2 për Sparta Prague, dhe zeshkania ka dashur të hutojë ekipin vendas, duke shmangur barazimin. Kjo nuk është hera e parë që tifoze femra japin spektakël në të tillë formë nëpër stadiume.