Lajme Shqip Monday, 12 December 2011 15:22

Ato janë lojtare profesioniste të ligës amerikane të futbollit, që luajnë të veshura me bikini.

Kësaj here ato kanë pozuar lakuriq për revistën PETA, për të protestuar kundra përdorjes së gëzofit të kafshëve.

Kjo fushatë sensibilizimi që po përkrahet dhe prej tyre, ka nisur për të vetëdijësuar njerëzit që të bojkotojnë të gjitha produktet prej pellushi apo lëkure kafshësh gjatë periudhës së Krishtlindjes. (LajmeShqip.com)