Lajme Shqip Monday, 07 September 2015 09:42

 

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman udhëtoi për në Shtetet e Bashkuara për një takim me presidentin amerikan Barak Obama, dhe për rehatinë e tij, ai mori me qira të gjithë hotelin për tre ditë.

Një qëndrim gjatë natës në këtë hotel në Washington kushton 2,000 dollarë, ndërsa hoteli ka 222 dhoma, dhe kështu punonjësit janë kujdesur për të dhënë atij rehati shtesë, transmeton TetovaSot.

Përgatitja në hotel u sigurua me mobilje të shkëlqyeshme prej ari dhe qilim të kuq, që jo vetëm që shtrihet brenda ndërtesës, por edhe në garazh dhe në parking.

Kjo është vizita e parë e Selmanit në SHBA, pas në janar ndodhi vdekja e gjysmë-vëllai të tij Abdullah.