Lajme Shqip Saturday, 15 August 2015 08:32

Blerina Lila është vajza që përmes organizatave humanitare po kontribuon që për Kosovën të jenë në dijeni edhe vendet e kontinentit të Afrikës.

Përmes një fotoje që ajo ka publikuar në rrjetin e saj social Facebook, Blerina ka treguar se si disa fëmijë në Gana mbajnë në duar flamurin kombëtar kuq e zi dhe atë të shtetit të Kosovës, transmeton Indeksonline.

Pos kësaj, fëmijët në foto shihen shumë të buzëqeshur teksa bëjnë me duar shqiponjën