Lajme Shqip Monday, 14 September 2015 10:33

Pas një udhëtimi prej 12 ditësh, Osama Abdul Mohsen deh djali i tij Zaid, viktima të pengesës që iu bëri kamermania hungareze, kanë arritur në Gjermani më në fund.

Lajmin e ka dhënë vëllai i madh i Zaid, Almuhannad, ku edhe ka postuar një fotografi.

Videoja me pamjet e kameramanes që pengoi babain dhe djalin e tij të vogël që po largoheshin me vrap nga policia hungareze bëri xhiron e botës, ndërsa gazetarja u pushua nga puna.

Ajo më pas në një reagim dërguar mediave, u mundua të arsyetohet për veprimin e turpshëm, duke thënë se nuk është raciste e as ksenofobe, por në atë moment kishte menduar se po sulmohej nga refugjatët.