Lajme Shqip Wednesday, 23 September 2015 08:47

Enki Bracaj ia ka aritur të depërtojë edhe në mediat e huaja me përzgjedhjen e saj për të prezantuar lajme.

Më herët mediat serbe kanë shkruar për prezantuesen e pazakontë të televizionit shqiptar Zjarr Tv, ndërsa tani ata janë bërë të njohur edhe përtej Ballkanit.

Mediat angleze kanë raportuar për Enkin, prezantuesen e televizionit shqiptar që ka zgjedhur të depërtojë në botën e prezantimin në një mënyrë krejt tjetër prej tjerave, transmeton lajmi.net.

Enki Bracaj është një studente e gazetarisë në universitetin e Tiranës ndërsa DailyMail shkruan fjalët e saj, ku ka thënë: “Nuk ësht lehtë të hysh në botën e televizionit. Kështu që ishte e dukshme se nëse unë kam dashur të arrij të hyj është dashur të bëj diçka të guximshme dhe ndryshe.”

Enki del me gjithë gjoksin jashtë gjatë prezantimit të lajmeve ndërkombëtare.