Lajme Shqip Thursday, 10 September 2015 16:25

Gjiganti luksoz britanik Bentley ka zbuluar modelin e parë 4×4 që kushton 160,000 funte, i cili arrin një shpejtësi prej 300kmh.

Ky model i quajtur ‘Bentayga’ do të jetë ‘automjeti më i fuqishëm dhe më luksoz në botë’, thotë Bentley.

Fotografitë, detajet dhe videot mbi këtë super-veturë britanike u lëshuan nga Bentley para se ta bëjë debutimin zyrtar në shfaqjen e veturave në Frankfurt, transmeton Lajmi.net.

Më poshtë mund ta shihni se si duket kjo veturë: