Lajme Shqip Wednesday, 05 October 2011 21:07

Kabul – Shërbimi afgan i zbulimeve sot kumtoi se ka zbuluar komplot për vrasjen e presidentit Hamid Karzai.

Autoritetet kanë arrestuar një truprojë si dhe pesë persona të cilët kanë qenë të lidhur me Al Kaedën dhe rrjetin Hakani.

Komplotistët kanë rekrutuar njërin nga truprojat e Karzait, që ta vrasë presidentin Karzai.

Rrjeti Hakani është një nga tre aleatët e talebanëve