Lajme Shqip Friday, 04 October 2013 10:50

Washignton – Dy policë u plagosën dje afër Capitol Hillit në Washington e gruaja për të cilën dyshohet se me dhunë deshi të hynte në hapësirën e Kongresit dhe të Shtëpisë së Bardhë, u vra, njoftojnë medie amerikane.

Gruaja fillimisht ia doli t’i shpëtonte policisë e cila më pas përdori armët e zjarrit. Shefja e Policisë në Washington Caty Lanier tregoi se gruaja e pësoi dhe se nuk i motivet e sulmit të saj.

Gjatë incidentit në veturë gjendej edhe e bija e të vrarës Ericca, e cila nuk u plagos. /Koha/