Lajme Shqip Wednesday, 11 May 2011 09:01

Dubai – Al Kaeda vrasjen e liderit të tij, Osama bin Laden nga ana e forcave speciale amerikane e vlerësoi si një gabim të madh dhe mëkat serioz.

Në ueb faqet islame, Al Kaeda sërish u bëri thirrje myslimanëve që të hakmirren për vdekjen e Bin Ladenit.

“Barak Obama me urdhërin për likuidimin e Bin Ladenit e shtyu popullin e vet në shkatërrim. Obamën e mbron armata, por kush i mbron amerikanët nga sulmi jonë”, pyet Al Kaeda.