Lajme Shqip Thursday, 24 March 2011 13:17

Tunizi – Tunizia i bllokoi llogaritë financiare të familjes së liderit libian Moamer GAdafit.

“Tunizia i bllokoi llogaritë e Gadafit dhe pesë anëtarëve të familjes së tij pas vendimit të KB-së për intervenim në Libi”, deklaroi sot një burim anonim, cituar nga mediat perëndimore.