Lajme Shqip Monday, 19 November 2012 18:52

MILANO- Policia italiane ka bere me dije se mes te ndaluarve per rrembimin e ekonomistit te Berluskonit dhe gruas se tij jane te perfshire edhe tre shtetas shqiptarë.

Mediat italiane, duke iu referuar policise bejne sot me dije se rrembyesit, tre italiane e tre shqiptare kanë kërkuar që të përfitonin 35 milionë euro nga Beruskoni, në këmbim të disa dokumenteve kompromentuese, që do t’u viheshin në dispozicion pikërisht nga ekonomisti i tij, Spinelli.

“Te arrestuar jane Francesco Leone, Alessio Maier, Ilirjan e Laurenc Tanko, Pierluigi Tranquilli e Marjus Anuta”- thone burimet e policise.

Ekonomisti i Berluskonit, Spinelli dhe bashkëshortja e tij u moren peng  naten mes 15 e 16 tetorit te shkuar. mbrëmjen e 16 tetorit. Situata eshte zgjidhur pas nderhyrjes se policise, e cila ne hetim te rastit vuri ne pranga pengmarresit, nderkohe qe Berluskoni nuk beri asnje pagese ndaj rrembyesve.(LajmeShqip.com)